Na Univerzitnom bále podporili Svetielko nádeje

Sedemnásty ročník Univerzitného bálu Univerzity Mateja Bela, ktorý sa konal 26. januára v hoteli LUX, bol tento rok výnimočný. Čím, to vysvetlil hneď v úvode krásneho spoločenského večera doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD., rektor UMB. Po prvý raz sa organizátori rozhodli zorganizovať charitatívnu akciu počas tomboly. Celý výťažok z nej venovali občianskemu združeniu Svetielko nádeje, s ktorým UMB veľmi úzko spolupracuje.

Otvorenia plesu sa zúčastnil MUDr. Pavel Bician, predseda OZ Svetielko nádeje. Vo svojom príhovore ocenil, že naša spolupráca prináša už dlhšiu dobu konkrétne výsledky. „Veľmi si vážim, že vzdelaní ľudia z akademickej pôdy cítia a vidia aké je dôležité takéto projekty podporovať. Zároveň sú príkladom a motiváciou pre mladých ľudí, ktorí na týchto vysokých školách študujú, že treba pomáhať slabším a ukazujú im, ako to môže v praxi vyzerať.“

V tombole sa podarilo vyzbierať celkom 2 400 eur. Symbolický šek odovzdal rektor UMB predsedovi Svetielka nádeje v piatok, 2. februára na pôde Univerzity Mateja Bela.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým plesajúcim hosťom, ktorí do tomboly prispeli. Naše veľké poďakovanie patrí rektorovi UMB a celému organizačnému tímu za zviditeľnenie Svetielka nádeje v rámci Univerzitného bálu. Tešíme sa aj z prísľubu, že naša vzájomná spolupráca bude pokračovať i naďalej.

« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €