Elegantné hokejové dresy poputujú do dražby

Svetielko nádeje bolo už po druhý raz súčasťou podujatia Zo školy na zimák. Hlavnou myšlienkou popoludnia je spojiť šport a kariéru v meste pod Urpínom. Na zimný štadión tak prišli 27. februára 2018 nielen fanúšikovia univerzitnej hokejovej ligy, ale aj záujemcovia o prácu z radov študentov UMB a verejnosti.

Medzi vystavovateľmi sme mali k dispozícii prezentačný stánok. Teší nás, že študenti UMB ale aj ostatní návštevníci sa u nás zastavili a zaujímali sa o prácu Svetielka nádeje. Mladých zaujímali najmä naše projekty, ktorými uľahčujeme život detským onkologickým pacientom a ich rodinám počas náročného obdobia liečby, ale aj po jej skončení. Mnohí prejavili záujem o dobrovoľnícku prácu priamo na detskej onkológii.

Skvelým výkonom nám všetkým urobil radosť hokejový tím UMB Hockey Team, ktorý zdolal svojho súpera HC Masaryk University 7:4. Týmto výsledkom si naši hokejisti upevnili svoju pozíciu lídra v tabuľke, k čomu im srdečne blahoželáme!

Je krásne, že hokejisti celé podujatie opäť prepojili s benefičnou myšlienkou. Zápas odohrali v nových elegantných dresoch. Na každom z nich sa spredu vynímal motýlik a zozadu nápis Hráme pre Svetielko nádeje. Výťažok z dražby tejto špeciálnej edície dresov sa hokejisti UMB rozhodli venovať Svetielku nádeje.

Ďakujeme Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a všetkým organizátorom za možnosť zviditeľniť sa na tomto podujatí.

« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €